Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
Özel Sezin Okulunda Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
Öğrencilerimiz, Cumhuriyet Bayramı ve Atatürk Haftası etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirdikleri çalışmalarda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine emaneti olan Cumhuriyet’e büyük bir gururla sahip çıktıklarını ve onun yılmaz bekçileri olduklarını bir kez daha gösterdiler. 
İlk törenimiz 27 Ekim Cuma günü Sabahat Sezin Salonu'nda Lise okul meclisinde görev alan öğrencilerimizin hazırladıkları programla gerçekleşti. Öğrencilerimiz, öğretmen ve velilerimiz, yapılan konuşmalarla Cumhuriyet'in kuruluş aşamasını anımsadılar, okul koromuzun söylediği şarkılara eşlik ederek duygulandılar 
Lise okul meclisinde görevli arkadaşlarımızın hazırlayıp sundukları dramada Cumhuriyet’in faziletleri; eşitlik, adalet, uygarlık, barış, özgürlük, umut temaları şiirlerle sunuldu. Büyüklerimize bir kez daha minnet duyduk.

Geleceğimizin temeli, atalarımızın fedakârlıklarıyla kurulmuş olan Cumhuriyet’imizin 94. yaşını, 29 Ekim Pazar günü büyük bir coşku ve kıvançla kutladık. 
İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizin Cumhuriyet ruhuyla hazırladıkları gösterilerde üzerinde durdukları temel düşünce Atatürk’ün; eşitlik, adalet, refah ve demokrasinin en doğru şekilde temini için bizlere önemli görevler verdiği oldu. İlkokul öğrencilerimizden Selin Alan "Atatürk" konulu resim yarışmasında aldığı birincilik ödülüyle ilgili duygularını paylaşırken küçük yaşına rağmen sorumluluklarının farkında olduğunu vurguladı. Sonrasında İlkokul öğrenci meclisinde görevli öğrencilerimiz Cumhuriyet sloganları ile sahnedeki yerlerini aldılar. Okulumuz JustDance ve Jimnastik Kulübü'nün hazırladığı dans gösterisinde salondaki coşku oldukça yüksek bir noktaya ulaştı. Ortaokul ve lise öğrencilerimizin hazırladığı gösteri ile Cumhuriyet'in ilan edilme süreci bir kez daha gözler önüne serildi. Lise öğrencilerimizden Alara Tuğcu'nun söylediği “Sendendir Atatürk” şarkısı ile Ata’mıza duyduğumuz minnet duygusu ses buldu. Törenin sonunda her yaş grubu öğrencilerimizden oluşan okulumuz korosu sahne aldı. 
Ata’mızın armağanı Cumhuriyet'in kaynağının barışa dayandığını unutmadığımız nice Cumhuriyet bayramları kutlama dilekleri ile tören tamamlandı.


Cumhuriyet Bayramı Coşkusu