x
Özel Sezin Okulu
Etkinlik Haberleri
Özel Sezin Okulu
Etkinlik Haberleri
Aralık
4
İlkokul ve Ortaokul Maker Kulüpleri Atölye Çalışması: Robotlar Sanat Yapar mı?
İlkokul ve Ortaokul Maker Kulübü öğrencilerimiz, 4 Aralık 2019 günü İstanbul Modern’de düzenlenen ve Bager Akbay’ın sanat ile teknolojiyi buluşturan öneri ve tasarımlarıyla oluşturulan “Robotlar Sanat Yapar mı?” adlı atölye çalışmasına katıldılar.
Kasım
29
4. Sınıflar Saha Çalışması: Arçelik Garage
4. sınıf öğrencilerimiz, Fen Bilimleri dersi kapsamında Ar-Ge ve prototipleme odaklı “Arçelik Garage” ile “Arçelik Atölye 4.0” merkezlerinde saha çalışması gerçekleştirdiler. Atölye 4.0’da otomasyon sistemlerini, üç boyutlu görüntü işleme ve yapay zeka teknolojilerini, mobil ve kolaboratif robotları yakından gözlemleme fırsatı buldular.
Kasım
29
Ortaokul ve Lise Öğrencilerimizden Kardeş Okulumuza Kitap Yardımı
Özel Sezin Okulu olarak bölgemiz Çekmeköy’de bulunan kardeş okulumuz Hatice Mehmet Ekşioğlu İlk ve Ortaokulu ile yeni bir iş birliğini hayata geçirdik.
Kasım
27
Sezinde Sanat: “Fotoğraf 51” Tiyatro Oyunu
"Sezinde Sanat" programında bu sezon ikinci konuğumuz, yılın en prestijli oyunlarından Fotoğraf 51 oldu. Craft Tiyatro tarafından sahnelenen, 23. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nde Yılın En Başarılı Yönetmeni (Çağ Çalışkur) ve Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu (Funda Eryiğit) ödüllerini alan oyunu 27 Kasım 2019 Çarşamba günü Sabahat Sezin Salonu'nda izledik.
Kasım
27
Dünya Çocuk Kitapları Haftasını Kutladık
Ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz, Dünya Çocuk Kitapları Haftası kapsamında yazar buluşmalarından atölye çalışmalarına pek çok etkinlik gerçekleştirdiler.
Kasım
25
Lise Meslek Buluşmaları: Yönetim Bilimleri
Lise Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimiz tarafından öğrencilerimizin mesleki gelecekleri hakkında daha sağlıklı kararlar almaları amacıyla düzenlenen "Aylık Meslek Buluşmaları"nın bu yılki ikincisi 25 Kasım 2019 tarihinde Yönetim Bilimleri programının tanıtımı olarak gerçekleştirildi.
Kasım
14
Ana Sınıfı “Renklere Yön Verenler” Proje Sunumu: Pieter Bruegel
Ana sınıfı öğrencilerimiz 14 Kasım 2019 Perşembe günü Görsel Sanatlar dersinde gerçekleştirdikleri "Renklere Yön Verenler" projesi kapsamında Rönesans sanatçısı Pieter Bruegel'i tanıdılar. S
Kasım
13
Sezin Kariyer Çalışmaları: İstanbul Bilgi Üniversitesi Tadımlık Dersler
12. sınıf öğrencilerimiz 13 Kasım 2019 Çarşamba günü "İstanbul Bilgi Üniversitesi Tadımlık Dersler" programına katıldılar.
Kasım
10
Ata’mızı Minnet ve Özlemle Andık
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 81. yılında okulumuzda düzenlediğimiz törenle andık. Öğrenci, öğretmen ve velilerimizin katıldığı törende ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz Ata'mıza yazdıkları şiir, mektup, şarkı ve konuşmaları paylaştılar, hepimize duygu dolu anlar yaşattılar.
Ekim
29
Cumhuriyetimizin 96. Yılını Hep Birlikte Kutladık
29 Ekim Salı günü okulumuzda yaptığımız törenle, en büyük bayramımız Cumhuriyet bayramını kutladık. Cumhuriyet Bayramı töreninde öğrencilerimiz drama, dans, müzik, koro performanslarını "Benim adım Cumhuriyet" teması içerisinde sergilediler. Geçen hafta başlattığımız "Cumhuriyet Bayramı ve Atatürk’ü Anma Haftası Etkinlikleri" içerisinde yer alan tören, öğrenci, öğretmen, veli, konuk ve çalışanlarımızın katılımıyla gerçekleşti. Törenimizde Sezin ailesini oluşturan öğrenci, öğretmen, veli, çalışan tüm fertlerin yer alması, izleyenlerin beğenisini topladı. Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
Ekim
26
5. Sınıflar Saha Çalışması: Masallar ve Efsanelerle Tarihi Efes Kenti
5. sınıf öğrencilerimiz, 24-26 Ekim 2019 tarihlerinde “Masallar ve Efsanelerle Tarihi Efes Kenti” projesi kapsamında yoğun bir saha çalışması gerçekleştirdiler. Derslerinde inceledikleri efsanelerin doğduğu toprakları ziyaret ederek kültürel mirasımızı yerinde gözlemleme fırsatı buldular.
Ekim
24
Maker Karavanı Okulumuzu Ziyaret Etti : "Hayallerimi Üretiyorum" Maker Etkinliği
Stemist Lab ve BenMaker tarafından, çocukların hayal güçleri, elleri ve kalbiyle üretim becerilerini birleştirmek için hayata geçirilen gezici bir maker atölyesi olan Maker Karavanı'nı okulumuza davet ettik.
Ekim
24
Araştırmacı Yazar İlknur Güntürkün Kalıpçı Konuğumuz Oldu
Cumhuriyet Bayramı ve Atatürk'ü Anma Haftası Etkinlikleri kapsamında araştırmacı yazar İlknur Güntürkün Kalıpçı'yı ağırladık.
Ekim
23
1. Sınıflar Veli Atölyesi: Lights, Camera, Action!
1. sınıf velilerimiz, 23 Ekim 2019 Çarşamba günü Feridun Sezin Etkinlik Alanı’nda “Lights, Camera, Action!” adlı interaktif atölyemize katıldılar ve öğrencilerimizin İngilizce derslerindeki öğrenme süreçlerini (ses eğitimi, günlük yazma ve okuma çalışmaları) deneyimlediler.
Ekim
23
Sezinde Sanat BRothers trio Konseri
Sezinde Sanat etkinliklerimizin açılış konserini BRothers Trio ile gerçekleştirdik. Alışılagelmiş trio ve kuartetlerin aksine her nesilden dinleyiciye hitap eden BRothers trio bizlere muhteşem bir gece yaşattı.
Ekim
23
Biblioteka Kulübü Sevim Ak ve Behiç Ak'ın Ev Kütüphanesi’ndeydi
İlkokul Biblioteka Kulübü öğrencilerimiz, kütüphane-yazar buluşmaları kapsamında 23 Ekim 2019 Çarşamba günü Türkiye'nin ilk ve tek ev konseptindeki kütüphanesini ziyaret ettiler.
Ekim
22
Çorbada Tuzun Olsun Derneği ile Gıda Dağıtımı
Lise Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencilerimiz, 22 Ekim 2019 Salı akşamı Çorbada Tuzun Olsun Derneği ile Gezi Parkı çevresinde evsizlere gıda dağıtımı gerçekleştirdiler.
Ekim
22
Sezin Kariyer Çalışmaları: 12. Sınıflar Galatasaray Üniversitesi Ziyareti
12. sınıf öğrencilerimiz, 22 Ekim 2019 Salı günü Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimizin organizasyonu ile Galatasaray Üniversitesini ziyaret ettiler.
Ekim
16
Yurt Dışı Üniversite Tanıtımları: University of Toronto
Lise öğrencilerimizi farklı ülkelerden üst düzey üniversitelerin temsilcileriyle buluşturduğumuz "Yurt Dışı Üniversite Tanıtımları" kapsamında, University of Toronto 16 Ekim 2019 Çarşamba günü okulumuzu ziyaret etti.
Ekim
7
Uluslararası Matematik Yarışmalarının Başarı Sertifikalarını Dağıttık
12. sınıf öğrencilerimiz Emir Kutluay, Nil Boyraz, Doğa Yapıcı, Selin Malkondu, Baturalp Akyüz, Deniz Mert Dilaverler, Ege Güney, Boran Kahraman, Ege Atik ve İnci Akyüz, geçtiğimiz akademik yılda ASMA Uluslararası Matematik Yarışması'na katıldılar.
Ekim
2
"Bilime Yolculuk" Video Konferansları
9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerimiz, sene boyunca devam edecek "Bilime Yolculuk" serisi kapsamında Fen Bilimleri alanında başarı elde etmiş bilim insanlarıyla video konferanslar gerçekleştirecekler. Seriye yurt dışında aktif görevde olan veya daha önce görev almış Türk bilim insanları gönüllü olarak katılacak.
Eylül
10
Hazırlık ve 9. Sınıflar Oryantasyon Çalışması
Hazırlık ve 9. sınıf öğrencilerimizle 10 Eylül 2019 tarihinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimiz tarafından düzenlenen bir oryantasyon çalışması yaptık. Etkinliğimiz İngilizce ve Beden Eğitimi Bölümü öğretmenlerimizin ve 11. sınıf öğrencilerimizin desteği ile gerçekleşti.
Eylül
4
Hazırlık ve 9. Sınıflarımızla İlk Etkinliğimizi Gerçekleştirdik
4-5 Eylül 2019 tarihlerinde; Hazırlık ve 9. sınıf öğrencilerimiz ve velilerimizle tanışmak, ortak çalışmalar yapmak, okulumuzun vizyon ve kurallarını tanıtmak, eğitim-öğretim programları hakkında bilgi vermek amacıyla bir araya geldik.
Top